100. Yılında Uluslararası İlişkilerin Kökenleri Konferansı

Türkiye'nin uluslararası ilişkiler disiplinindeki birikiminin tartışıldığı ‘Küresel Uluslararası İlişkilerin Gelişimi: 100. Yılında Uluslararası İlişkilerin Kökenleri Konferansı’ Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde alanının önde gelen iki ismi Barry Buzan ve Amitav Acharya’nın katılımıyla, gerçekleştirildi.

Küresel Çalışmalar Platformu ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Orta Doğu ve Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ORDAM) ortaklığında düzenlenen ‘Küresel Uluslararası İlişkiler ve Türkiye Çalıştayı’nın ardından, uluslararası ilişkiler alanının önde gelen isimlerinden Barry Buzan ve Amitav Acharya’nın yanı sıra Türkiye’den önemli akademisyenlerinin katılımıyla ‘Küresel Uluslararası İlişkilerin Gelişimi: 100. Yılında Uluslararası İlişkilerin Kökenleri Konferansı’ düzenlendi.

20 Eylül’de FSMVÜ Üsküdar Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programda hem uluslararası ilişkiler disiplininin kuruluşunun 100’üncü yılında geldiği nokta hem de Türkiye akademisinin uluslararası ilişkiler disiplinindeki birikimi, disipline yönelik kuramsal ve metodolojik çalışmaları değerlendirildi.